Mánesova 813/4 120 00 Praha 2 - Vinohrady Masáže Studio Praha
Telefonní číslo +420 732 415 988
Po-Čt 8:00-20:00. Pá 8:00-19:00. Mimo uvedenou otevírací dobu po domluvě.

Tantra massage

Tantra massage Prague with MarieKarolína

Are you European or Asian? Tantra for each culture will have a different content and a different execution.

Originally in its cradle in the territory of today’s India and China, tantra is about soft and light touches. Barely noticeable on the skin. Its goal is to calm and harmonize the energetic body. The astral body, which is around our physical body. There are people among us who “see” part or even the whole aura through their training and their spiritual distribution.

For today’s European, American, etc., Tantra massage takes the form of not only gentle touches that you barely feel. It goes closer to that physical body and physical touch. I believe that with tantra massages performed today in the East (that is, Asia), tantra is more about the original goal and the method of its execution. And that despite our over-technological and enormously rushed world.

View massages

Tantra teaching

Tantra classes in Prague with Maria Karolína

Do you want to try your own tantra massage with your partner? I definitely recommend it. This experience is always positive for a partnership. In order for your performance of tantra massage to each other to be as good as possible, I provide an introduction to tantra in a few hours based on interest.

You don’t have to reserve tens of hours of time and tens of thousands of crowns, which are required for tantra massage courses. With me, you will get a basic… but practical introduction to tantra. Also with tips for doing Tantra at home.

Tantra teaching
Tantra Prague

Who I am?

… as a child, I was attracted to watching my uncle massage… Yes, my uncle influenced me, as did the desire to help people with their problems .

Massage intimate for me . I am massaging your muscles while sending you my clean and positive  energy … and taking your energy back. You yourself will remember the experience when my massage touches are different. For you it means ” recharge your batteries ” and this is part of every massage I have.

 

Tantra Prague

I initially wanted to provide tantra massages in my studio. But only after gaining experience and certification did I include them on my official website MassagePrague.info. Today, their division created this new independent website TantraPraha.Info.

 

The goal is the best health condition and relaxation

The goal of my massages is determined by you , i.e. your needs. So that you leave in the best possible health condition , which can be achieved during the massage. Some of my health massages require me to really push to the point of pain if the blocks and spasms are to be massaged away (e.g. Sports Reconditioning Massage or Classic Thai Massage). However, I am very sensitive, and even with your correction, the massage will remain pleasant, but at the same time very effective . I’m used to the hard muscles of athletes. Most of us have back and neck problems due to our sedentary work and sometimes lifestyle… as well as our psychological stress and long-term tension. Spasms (large blocks to convulsions) as well as smaller stiffness are created not only on the back and neck, but in practice these are the most stiff and blocked places on our body.

Read more
Reference

What do they say about me and my tantra massage?

Asi nejlepší tantra masérka v Praze. Získáte profesionální přístup, ale i znalosti, skutečnou masáž a velmi příjemnou masérku, díky které se budete cítit a zažít nezapomenutelnou masáž.

Grafzeus,. August 2023

"Hi, I gave you 5 * from Google but not a review. I don't like that Google knows all my private life. Boarding plane now to Belgium and I still feel high from your wonderful massage.I also had a body orgasm with ejaculation before when I was lying on my stomach. It was truly incredible the whole experience and the closeness and connection. I hope to return to Praha in some weeks."

Charlie, November 2023

Karolína tvrdí, že kouzlí svoji Tantru pro radost. A vnímáte, že to tak je. Pokud si dá jednu tantru za týden či dva pro radost a svůj rozvoj, je to jiné než u tantristky, která jí dělá každý den. To potvrzuji ze zkušeností odjinud. A pochopitelně Karolíny schopnost empatie, navnímání a práce s energií. Jsem ti věrný i dál Karolíno.

Zdenda T., Únor 2023

Není Tantra jako Tantra. A několik jsem jich již prožil. S Marií Karolínou to je skutečný a hluboký zážitek. Tato tantra byla třetí. Díky za zážitek Tantrického orgasmu, ke kterému si mě tentokrát dovedla. Tvůj Martin

Martin S.Září 2022

Úžasná Tantra. Nemám slov. Velice sympatická masérka. Žena, se kterou se nechá promluvit o věcech všedních pozemských i mimosmyslových. Rád jsem vás poznal Marie.

Standa,Červenec 2022

Můj typ. I přes moji živočišnost mně při tantře Mariekarolína ukázala, že své tělesné prožitky bych zvýšil, kdybych neměl tolik zablokovanou kořenovou čakru. Neslibuji že příjdu znova. Snad to budeš vnímat jako KLADNOU mužskou referenci :-).

Fanda, zedník, Duben 2022

Jsem mile překvapena. Vlastně mně Tantra s MariíKarolínou vzrušila více než s mužem-tantristou. TA nejen proto si chci s ní zopakovat.

Renata, Únor 2022

Nevídaná Tantra masáž. Ta práce s energií, jak vás vede k prožitkům je u Marie nepopsatelné. A že chodím na tantra masáže pravidelně. Určitě si dám několik opáček.

Petr, Leden 2020

Přítel mně daroval poukaz na Tantra masáž u pí. Marie. Byla velice empatická a vnímala jsem, že jsem s ní na stejné vlně. Tantra s ní byla pro mě velkým zážitkem. Děkuji Marie.

Milada H.
Massages

May Services

Tantra massages & teaching

I have been practicing Tantra massages and teaching them for several years. I would love to experience a relaxing and relaxing massage with you.

View massages